ایجاد شرکتهای دانش بنیان ، مراکز رشد و فناوری ازمصادیق بارز اقدام عملی در جهت اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد

رئیس واحد دره شهر در دیدار نوروزی با فرماندار این شهرستان گفت:
((ایجاد شرکتهای دانش بنیان ، مراکز رشد و فناوری  ازمصادیق بارز اقدام عملی در جهت اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.))
 
رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره شهر با حضور در فرمانداری شهرستان دره شهر با فرماندار این شهر دیدار و گفتگو کردند .
آقای گراوند فرماندار شهرستان دره شهر ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات، همکاریها و تلاشهای  مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر محمد علی کرمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر را قابل تقدیر دانست و از عملکرد وی در زمینه های مختلف بخصوص تعامل با مسئولین شهرستان تشکر نموده و اظهار امیدواری کرد که با همدلی و همکاری این دانشگاه، افقی زیبا و شایسته برای مردم فهیم منطقه ترسیم و طراحی شود .
دکتر علی کرمی نیز ضمن تبریک سال نو با توجه به پیام هوشمندانه مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید به عنوان اقتصاد مقاومتی  اقدام و عمل گفت: ((در این پیام به لزوم حرکت و اقدام عملی در جهت اقتصاد مقاومتی تأکید  شده است و ما نیز بایستی تلاش کنیم تا اقتصاد مقاومتی را در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی گسترش داده و درجهت عملی سازی فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداریم . )) در ادامه ایشان به گوشه ای از اقدامات انجام گرفته و گزارش اجمالی از رشد دانشگاه آزاد اسلامی دره شهر پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه با داشتن ۳۵ رشته تحصیلی نقش تاثیرگذاری در آموزش عالی و توسعه شهرستان ایفا کرده و به لحاظ دارا بودن پتانسیل های بسیار قوی در زمینه های آموزشی و پژوهشی آمادگی لازم جهت همکاری با تمامی ارگانها و سازمانها در راستای حل مشکلات شهرستان در ابعاد مختلف را دارا می باشد .
وی افزود: سیاست دانشگاه در خصوص تاسیس شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد و فناوری و سعی در کم کردن وابستگی به شهریه دانشجویی و ایجاد درآمد از طرحهای پژوهشی  از جمله مصادیق بارز اقدام عملی در جهت اقتصاد مقاومتی می باشد. وی همچنین گسترش رشته ها در مقطع تحصیلات تکمیلی متناسب با نیاز شهرستان و استان را از سیاستهای این دانشگاه عنوان کرد.

د.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *